2 основних фактори безпечного водіння для початківців і не тільки

2 основних фактори безпечного водіння для початківців і не тільки

Ніхто не хоче потрапити в аварію. І навіть дрібна конфліктна ситуація на дорозі нічиєї мрією не є. Як же бути, якщо досвіду немає, права отримані вчора, а їхати треба, хоч і страшно.


Фактор перший: теорія.


Відсутність практики можна компенсувати ідеальними знаннями. Досконале вивчення правил дорожнього руху сильно допомагає. Теоретичний запас додає впевненості в тій чи іншій ситуації, як і будь-який усвідомлення своєї правоти. Вам вже не буде здаватися, що, рухаючись зі швидкістю 40 км. в годину, ви створюєте незручності всім учасникам руху. Так як ви твердо будете знати, що маєте на це право. І тому вам не доведеться мчати в погано керованої машині, аби нікого не затримувати.
Смішно виглядають досвідчені водії, які не вміють читати дорожні знаки. Їдуть на всіх вітрилах в глухий кут. Або плутають знак обмеження мінімальної швидкості зі знаком обмеження максимальної швидкості, створюючи пробки. При цьому тягнуться зі швидкістю 20 км. в годину, хоча, насправді, знак забороняє їхати повільніше 20 км. на годину.


Знаючи, що загрожує тому, хто створює аварійну ситуацію подаючи транспортний засіб назад, ви ніколи не дозволите собі виконувати подібний маневр без належної уваги. Зрештою, ваш інтелектуальний багаж захистить вас від будь-яких неправомірних посягань, як з боку правоохоронців, так і з боку учасників дорожнього руху.


Висновок: якщо ви хочете безпеки, вивчити правила напам'ять необхідно.


Фактор другий: практика.


Мудрі кажуть, щоб навчитися пришивати гудзик, потрібно пришити сто штук. З водінням справи йдуть так само. Автоматизм виробляється не відразу.
Вчені точно розрахували, скільки потрібно часу для засвоєння мінімальних навичок: 56 годин. І не в чистому полі з чоловіком, другом, батьком, які вміють водити. А в умовах міста з інструктором з Автошколи, який вміє вчити.

Тільки на перший погляд здається, що навчити управляти машиною може будь-який водій. Майстрів автошкіл готують на спеціальних курсах, де вони зазубрюють напам'ять алгоритми дій, методику викладання, маркери контролю за засвоєнням матеріалу учнем. Тому дуже легковажно і безвідповідально надходять ті, хто вважає, що навчання в автошколі зайва трата часу, якщо вмієш рушати з місця і зупинятися.


Висновок: будь-якому новачкові необхідно відкатати з викладачем по місту 56 годин, щоб виробити автоматизм дій.


Після того, як права отримані й поруч більше немає інструктора, настає найважчий час: подолання страху. Але якщо є надійні теоретичні знання і початкові навички керування автомобілем, страх швидко проходить. Головне, їздити щодня, напрацьовуючи «льотні години». Через два місяці страх зникає. А через півроку з'являється задоволення від процесу водіння.